وضعیت میدان نقش جهان در عصر حاضر
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
وضعیت میدان نقش جهان در عصر حاضر

شاید این سوال برات به وجود اومده: با این همه تغییراتی که در دوره‌ های مختلف تاریخی در اصفهان رخ داده، الان وضعیت این میدان چطوریه؟ من این طور بهت توضیح میدم: میدان نقش جهان اصفهان هنوز هم با همون شکوه و عظمت در جای خودش وجود داره! بنایی زیبا از عجایب دوران صفوی.

البته نباید به توضیحات من اکتفا کنی. به نظرم اگه خودت در تور اصفهان گردی که فارا گشت تدارک دیده شرکت کنی، بهتر این مسئله رو درک می کنی. بعد از انقلاب اسلامی از میدان نقش جهان به عنوان یک مرکز جامع و کامل برای برگزاری نماز جمعه نیز استفاده می شد.

هنوز هم شهروند های اصفهانی یا شبها در پل خواجو و سی و سه پل وقت می گذرانند و یا به گردش و تفریح در اطراف میدان و تماشای مغازه ها، آثار باستانی و خرید کردن در میدان معروف اصفهان علاقه دارن. این میدان تاریخی در بهمن سال ۱۳۱۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید و خوشبختانه در سال ۱۳۵۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شد. و از آن عکس و کارت پستال های زیبا نیز چاپ کردند. حتماً تا الان متوجه شدی که چقدر این مکان تاریخی جذاب و پر طرفداره.

خیلی از افرادی که به اصفهان سفر کردن افرادی بودن که به جهانگردی و باستان شناسی علاقه‌ مند بودند. هر کدوم بعد از اینکه از سفر خود برگشتند، نوشته هایی رو در توصیف این میدان با شکوه و عظمت در کشور خودشون منتشر کردند. از آن طرف سفیرهای کشورهای دیگه هم از میدان نقش جهان دیدن می کنن و خاطرات خودشون رو برای دولت خارجی خودشان ارسال می کنند. همه این عوامل این میدان تاریخی و معروف اصفهان رو در جهان، شاخص تر و جذاب تر کرده است.

تعداد بازدید از این مطلب: 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
می توانید دیدگاه خود را بنویسیدتعداد صفحات : 64