میدان نقش جهان اصفهان کجاست؟
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
میدان نقش جهان اصفهان کجاست؟

یکی از جاهای دیدنی اصفهان که از هر نظر شهرت پیدا کرده و کمتر کسی هست که اون رو نشناسه، میدان نقش جهان اصفهانه. خوبه بدونی که به میدان نقش جهان در انگلیسی naqsh e jahan square میگن.

در همین اول کار بگم که هر چقدر هم که من در مورد ظرفیت این میدان جذاب و زیبا صحبت کنم، شاید اونطور که باید نتونی در ذهنت تصورش کنی. برای همین، بعد از توصیف میدان نقش جهان اصفهان که آدرس آن نیازی به گفتن نداره، بهت پیشنهاد می کنم که به این شهر توریستی معروف بری و این آثار تاریخی ارزشمند را از نزدیک ببینی.

نه تنها شهروندان اصفهانی به این میدان علاقه دارن و از گردش و تفریح در محوطه لذت می برن و عکس می گیرن و کارت پستال های زیبا ازش طراحی می کنن، بلکه هر مسافری که به اصفهان میاد، اولین جایی رو که دیدن می کنه همین میدان است. پیشینه تاریخی ارزشمندی داره که اگه بشنوی حتماً علاقه مند میشی که به اصفهان سفر کنی.

میدان نقش جهان اصفهان در زمان های گذشته یعنی اون دوره ای که اول ساخته شده بود، به میدون شاه شهرت داشت؛ دلیلش هم این بود که در دوره صفویه یه مکانی بوده که جشن ها و مراسم پادشاهی اونجا انجام می شده. میدان نقش جهان اصفهان در واقع در مرکز تاریخی اصفهان قرار گرفته و شکل کُلیش به صورت مستطیلیه. طول این میدان ۵۶۰ متره و عرضش ۱۶۰ متر.

مورد دیگری که باعث میشه میدان نقش جهان اصفهان، یه شاهکار معماری معرفی بشه اینه که در اطراف میدان به این بزرگی حدود ۲۰۰ تا حجره در دو طبقه ساخته شده! یعنی وقتی که در ورودی میدان نقش جهان بایستی، دور تا دور این میدان، مغازه ها و حجره ها رو می بینی که هر کدوم به فروش صنایع دستی یا یکی از آثار هنری اصفهان تعلق داره.

تماشا کردن این میدان از فاصله ورودی اصلی میدان، با شکوه و با عظمته؛ یعنی دقیقاً تصور می کنی که داری به یک مکان پادشاهی وارد می شوی!!

تعداد بازدید از این مطلب: 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
می توانید دیدگاه خود را بنویسیدتعداد صفحات : 64